Jakiego wybrać adwokata?

Najlepiej żeby to była osoba bardzo doświadczona, bo wtedy mamy szanse na lepszą poradę, a jak trzeba będzie na bardziej profesjonalne reprezentowanie przed sądem. Zwłaszcza to drugie nie jest wcale takie proste, bo trzeba mieć obycie i trzeba wiedzieć, co należy zrobić. W Polsce kilkanaście milionów spraw jest rozpatrywanych w ciągu roku w sądach.

To oczywiście nie wszystkie sprawy, bo większość załatwiana jest polubownie, bo dwie strony są w stanie się porozumieć. Jeśli do porozumienia nie może dojść z różnych przyczyny to nie pozostaje nam nic innego jak wybrać się do adwokata, który na pewno nam pomoże. Będzie to osoba potrafiąca znaleźć takie zapiski prawa, które to nam dadzą zwycięstwo.

Wygrana sprawa to nie wszystko

Nie zawsze, a może nawet bardzo rzadko udaje się dostać wyrok prawomocny. To oznacza, że nie ma wtedy odwołania i osoba, która przegrała musi to przyjąć do wiadomości.

W Polsce jest tak, że bardzo często sprawy ciągną się latami. Jeden z przypadków to siedemnaście lat ciągnięcia się spraw w sądzie. W tym czasie rozpraw było ponad czterysta.

Ile to kosztowało podatników?

Lepiej nawet o tym nie myśleć. Na pewno adwokat piaseczno ma wtedy dobrze, bo może na tym sporo zarobić, ale taka sprawa to dla niego koszmar. To niekończąca się opowieść i nigdy nie wiadomo jak się to dalej może skończyć.

 

Takich spraw w Polsce przez ostatnie dwadzieścia lat ciągnie się bardzo dużo, dlatego nie ma się, co dziwić, że wiele osób ma bardzo złe zdanie na temat polskiego sądownictwa.